top of page

STATİK HİZMETLERİMİZ

kentsel-donusum-danismanligi-2.png

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Kentsel dönüşüm kanunu kapsamında eski, deprem riskli binanızı modern ve depreme güvenli olarak yeniden inşa ediyoruz. Tektaş olarak kentsel dönüşüm hizmetleri kapsamında eski binanızın riskli yapı tespiti, kentsel dönüşüm kapsamına girmesi, yeni bina projelerinin hazırlanması, ilgili idareden inşaat izinlerinin alınması, binanın inşası ve hak sahiplerine yerlerinin teslimi dahil tüm hizmetleri size sunuyor ve her adımda sizi bilgilendiriyoruz. kentsel dönüşüm uzmanı Binova her zaman sizin yanınızda. 

Günümüzde sıklıkla başvurulan kentsel dönüşüm danışmanlığı  6306 sayılı kentsel dönüşüm kanunu ile gündeme gelmiştir. Deprem riskli hasarlı binaların hak sahipleri uzun bir süreç olan kentsel dönüşümde izlenecek yol ve yöntemler hakkında bilgi almak, tüm süreci takip etmek ve tanınan haklardan faydalanmak için dönüşüm danışmanlığına başvururlar. Bu süreç birbiri ile doğrudan ilişkileri bulunan zamanında ve doğru bir şekilde yapılmadığında tüm süreci sekteye uğratacak hukuki ve teknik bir süreçtir. Şirketimiz kentsel dönüşüm sürecinin başından sonuna  size danışmanlık ve çözüm önerilerinde bulunmaktadır.  

Kentsel dönüşüm kapsamında teknik ve hukuki sürecin ilerleyişi danışmanlarımız sayesinde kolay ve şeffaf bir şekilde ilerlemektedir. Ayrıca sağladığımız danışmanlık hizmetleri ile hak sahiplerinin uğrayabilecekleri mağduriyetler giderilmektedir. Kentsel dönüşüm danışmanlığı yardımı ile tüm süreç üzerinde hak sahibi bilgi edinir. Sürecin ilerleyişinde etkin rol alır. Böylelikle hak sahibi sorumluluk ve hakların bilincinde olarak hareket eder. Hak sahipleri arasında çıkacak hukuki ve teknik problemleri de konusunda uzman ekibimiz ile çözüme kavuşturuyoruz.  

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanlığı binasını kentsel dönüşüm kapsamına girmiş hak sahiplerine kentsel dönüşüm kredisi, kira yardımı ile bazı harç ve vergilerden muafiyet destekleri vermektedir. Bunun yanında riskli olarak tescil edilen binadaki kiracılar da taşınma yardımı gibi devlet desteklerinden yararlanabilirler. Tüm danışmanlık sürecinde hak sahiplerinin devlet desteklerinden yararlanmasını sağlıyoruz.

bottom of page