top of page

MİMARİ HİZMETLERİMİZ

RENDER-2-1-scaled.jpg

OTEL TASARIMI

İç Mimarlık ve Otel İç Tasarımı, müşterilere verilen ilgi ve otel imajını ortaya koyan bir unsurdur. Bir ev ya da başka küçük iç mekân alanlarına benzemeyen farklı tasarımdaki oteller misafirlerin beğenisini kazanmak için önemli bir konudur. Oteller iç tasarım ihtiyacı olan mekânlardır. Otel imajını en iyi şekilde yansıtacak iç mekânlar birçok mimari ve iç mimari tasarımlarının bir parçasıdır. Otel hizmet türü ve konseptine göre tasarlanan projeler. Aydınlatma, mobilya gibi birçok detay mimarlar tarafından özenle tasarlanmaktadır. Alınan bu hassas kararlar sonucunda tasarlanan otel yapısı konfor, sağlığa uygunluk işletme hedeflerinin beklentilerinin karşılanmasında büyük rol oynamaktadır.

Otel Lobi Dizaynı

İç Mimarlık Tasarım desteği ile Otel iç tasarımı sayesinde başarılı bir tasarıma dönüşmektedir. Birçok iddialı otel ve otel işletmelerinin çoğu misafir memnuniyeti odaklı bir tasarımı tercih eder ve Onların konforunu sağlamaya hizmet eder. Oteller çeşitli işleve sahip mekânların bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. En önemli iç Mekân otelin lobileridir. Lobi dizaynı, tasarım ve dekorasyonu otelin izlenimini yansıtması açısından önemlidir. Otelin özelliklerine göre tasarlanan lobiler otele gelen misafirlerin zaman geçirdiği sürede alacağı hizmeti yansıtan bir unsur olmasından dolayı lobiler önem teşkil eder.

İç Mimarisi İyi Otel

İç Mimarlık, İç mimari tasarım sürecinde müşteri-işletmeci odağını oluşturmaktadır. İyi bir iç mimariye sahip otel, 5 yıl sonrası için planlanmış olmalıdır. İç mimarisinde hedef kitle ve yatak sayısı belirlenmiş olmalıdır. İyi otel iç mimarisinde, Dikkat çekici bir ortam yaratılmalıdır. Bu etki ışık tasarımı ve iç mimari tasarım unsurları ile dengeli olmalıdır. Konaklama ihtiyacına cevap veren ve misafirlerin kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayacak samimi bir ortam yaratılmalıdır. İç mimari tasarımlarında otelin konumu ve müşteriye hitap etmesi göz önünde tutulması gereken konulardır. Yine otele uygun ve otelin konumu, hitap ettiği müşteri göz önünde bulundurularak uygun malzeme seçilmelidir. Bu malzemeleri doğru kullanarak yorumlamak otel iç mimarisine değer katacaktır. Özellikle kullanıcılara yönelik iç mimarlık çalışmalarında iç mimar, verim odaklı tasarımlar üretmekte, yani belirli bir hizmeti sunacak işletmeci tarafından hedefler gerçekleştirilmelidir. Böylelikle İyi bir mimariye sahip otel tasarımı Firmaya katkı sağlar.

bottom of page